Przypon Dragon HM Ni-TITANIUM Wire/ATK 15kg 30cm (1)

Przypon Dragon HM Ni-TITANIUM Wire/ATK 15kg 30cm

Przypon Dragon
ładowanie
11,90
PLN
za
szt.
  • Czas wysyłki: 24 Godziny
  • Kod EAN: 5901323819766
  • Numer katalogowy : PDF-56-015-30
  • Wydrukuj kartę
Producent: DRAGON
Ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

Przypon Dragon HM Ni-Ti Wire/ATK TITANIUM 30 cm 15 kg (zalecany do połowu na duże, szczupakowe woblery ok 15-20 cm długości). Specjalistyczny, tytanowy przypon do połowu na jerki i inne przynęty wymagające sztywnego przyponu, który nie pozwala na splątanie kotwic przy wyrzucie i umożliwia swobodne prowadzenie wabika.

Seria HM Titanium to dwie różne linki tytanowe (lub kompozytowe, zawierające tytan) wytwarzane przez amerykańską firmę Aquateko. Zaopatrzone zostały w produkowane w Polsce agrafki Dragon Spinn Lock i amerykańskie krętliki typu Rolling Swivel. Montowane są przy zastosowaniu tulejek zaciskowych wykonanych z brązu, miękkich,  aby nie kaleczyć linek, a przy tym odpornych na korozję i bardzo wytrzymałych na przecieranie.  Seria HM Titanium zawiera przypony o wytrzymałościach od 5 do 15 kg, polecane głównie do łowienia szczupaków i sandaczy. Seria HM NI-TITANIUM WIRE to kompozytowy drut niklowo-tytanowy o niesamowitych wręcz właściwościach. Ma wbudowany tzw. mechanizm bezpieczeństwa. Kiedy w wyniku zbyt gwałtownych napięć, najczęściej występujących podczas zacięcia bardzo dużej ryby, siła oddziaływująca na przypon zbliża się do wartości granicznych dla danej linki, następuje gwałtowne rozciągnięcie się przyponu o kilkanaście procent jego długości (np. przy przyponie 30 cm będzie to około 40–50 mm). Zmniejszenie się działającej siły powoduje błyskawiczny powrót linki do wyjściowej długości, bez jakichkolwiek ubytków mocy czy śladów zużycia. Przypon po zakończeniu takiego gwałtownego holu wygląda po prostu jak nowy! Takie sytuacje, gdy łowiąc stosunkowo delikatnym sprzętem trafiamy na branie wielkiej ryby zdarzają się wielu z nas. Ilu strat przepięknych ryb można dzięki tej lince uniknąć? Sami poszukajcie w pamięci podobnych przygód. Niech to będzie nawet jeden okaz w sezonie, na pewno warto!

UWAGA! Począwszy od sezonu 2014 do wszystkich przyponów spinningowych Dragon, wykonanych z jednowłóknowego drutu tytanowego (A.F.W. Titanium Wire) lub tytanowo-niklowego (Aquateko Ni-Titanium Wire), wprowadzamy dodatkowy element w postaci termokurczliwej rurki w strefie zacisku. Szczególnie w przypadku stosowania do metody jerkowej lub do innych, ciężkich przynęt jest to zabezpieczenie eliminujące zarówno możliwość wkleszczania się linki głównej w wystający z zacisku końcowy odcinek drutu, jak też ograniczające nacisk krawędzi rurki zaciskowej na drut w czasie rzutów.

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
ładowanie
Powiązane produkty
Przypon Dragon HM Ni-TITANIUM Wire/ATK 15kg 35cm
Przypon Dragon HM Ni-TITANIUM Wire/ATK 15kg 35cm
12,90 PLN
Przypon Dragon HM Ni-TITANIUM Wire/ATK 15kg 40cm
Przypon Dragon HM Ni-TITANIUM Wire/ATK 15kg 40cm
12,90 PLN
Przypon Dragon HM Ni-TITANIUM Wire/ATK 11kg 40cm
Przypon Dragon HM Ni-TITANIUM Wire/ATK 11kg 40cm
12,90 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl